Lökéshullám terápia

Lökéshullám terápia

Módosítva: 2022.12.16 15:53

A lökéshullám terápia hatékony, gyors kezelési módja a lábszérfekélyek gyógyításának, mely néhány perces eljárással nagymértékben segít hozzá a kínzó fájdalom, kellemetlen megjelenés végleges gyógyításához.

Lökéshullám terápia működési elve

A lökéshullám terápia során a lökéshullámok gyakorlatilag nagy erejű hanghullámok, melyek a problémás területre irányítva fejtenek ki gyógyító hatást célzottan a problémás területen. A készülék által gerjesztett lökéshullám olyan kavitációs teret (gyógyító teret) hoz létre, mely a kezelt területen vérbőséget okoz, ezáltal elősegíti az új sejtek képződését, a sejtképződés pedig meggyorsítja a seb gyógyulását. A lökéshullám terápia felgyorsítja a vérkeringést a kezelt területen, és még heteken-hónapokon át tartó felfokozott öngyógyulást gerjeszt.

Lökéshullám terápia gyógyító hatásai

  • fokozza a vérkeringést
  • gyulladáscsökkentő hatás
  • izomlazító hatás
  • görcsoldó hatás

 

A lökéshullám terápia hanghullámok

  • a vérkeringés élénkítésével meggyorsítják a sebes terület anyagcsere folyamatait
  • az anyagcsere és a vérkeringés javulása elősegíti a sejtképződést
  • az új, egészséges sejtek képződése pedig felgyorsítja a seb gyógyulását

Lökéshullám terápia sikeressége

A lökéshullám terápia sikeressége, fájdalomcsökkentő és gyulladáscsökkentő hatása néhány kezelés után tapasztalható, a legtöbb esetben 2-3 kezelés után látványosan megindul a sebgyógyulás. Nagy előnye a lökéshullám terápia kezelésnek, hogy nem rendelkezik mellékhatással, a tünetek és panaszok csökkentése mellett oki terápiát is jelent. 

Sebének kezelésekor a lökéshullám terápia jelentős javulást érhet el. Lökéshullám terápia alkalmazásával az alig-alig gyógyuló sebek kezelése is lehetséges, és a seb kezelésének időtartama jelentősen lecsökkenthető. Nehezen gyógyuló sebeknél ez nemcsak a seb sokkal gyorsabb gyógyulását jelenti, hanem egyéb fontos beavatkozások jóval hamarabbi elvégzését is lehetővé teszi.

A lökéshullám terápia kezelések másik fő előnye, hogy ambulánsan elvégezhetők, ezért Ön a kezelések között otthon gyógyulhat.

A lökéshullám terápia sebkezelés menete

  1. A sebgyógyulást nagyban elősegíti a rendszeresen tisztított seb. Emellett a kezelés hatékonysága érdekében is a kezelés előtt elvégezzük a sebe állapotának megfelelő, szabályok szerinti sebtisztítási és sebkimetszési teendőket. A sebtisztítás különösen nedvedző, váladékozó sebeknél fontos.
  2. A seb és környezete fölé steril műanyag fedőkötszert helyezünk. A fedőkötszernek legalább 5 cm-rel túl kell érni a seb szélein a kezelés biztonsága érdekében.
  3. A steril kontakt gélt rakunk a kötszerre. Arra kell vigyáznunk, hogy ne kerüljön kontakt gél a seb és a fedőkötszer közé.
  4. A seb körültekintő előkészítése után végezzük el a lökéshullám terápia kezelést.

Lökéshullám terápia időtartama

A leggyakoribb kérdés a kezeléssel kapcsolatban, hogy hány lökéshullám terápia kezelésre lesz szükség? Ezt a seb nagysága és mélysége határozza meg elsősorban. Általában 6-8 kezelés már szép eredményt mutat. Még a krónikus sebek többségénél is elég ennyi lökéshullám terápia kezelés.

A műanyag fedőkötszer és a gél eltávolítása után a kezelt sebet megtisztítjuk steril sóoldattal. Sebének kötözéséhez egyedülálló mézes kötszert választunk.

A lökéshullám terápia kezelés a kezelt területen vérkeringése fokozásával új erek kialakulását is biztosítja, az erek növekedését is segíti, és elősegíti a sejtek szaporodását.

Mikor nem alkalmazható lökéshullám terápia

  • véralvadásgátló szedése esetén
  • vérzékenység esetén
  • terhesség alatt
  • akut fertőzés áll fent az érintett/kezelni kívánt területen
  • daganat van az érintett területen
  • trombózis kezelésére nem alkalmazható
  • szteroid injekció, kortizon kezelés után 6 hétig

 

Felhívjuk kedves érdeklődők figyelmét, hogy a kezelés csak szakorvosi javaslatra végezhető el.

 

Hírek

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

A Covid-19 hosszútávú egészségügyi szövődményei a fiatalok körében is igen jelentősek. Egy nagyszabású retrospektív kohorszvizsgálat eredményei most arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett fiatalok körében megnövekedett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa foglalta össze a jelenség hátterében álló okokat.

További részletek
Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

A magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések jól ismert rizikófaktora. Mivel a 2-es típusú cukorbetegséget gyakran kísérik a vérzsírszint kóros értékei, a diabéteszes betegek életkilátásait egyszerre több súlyos rizikótényező is fenyegeti. Prof. Dr. Somogyi Anikó, a Cukorbetegközpont diabetológusa, endokrinológus, lipidológus, zsíranyagcsere-zavarok specialistája a koleszterinszint csökkentésének jelentőségére hívja fel a diabéteszesek figyelmét.

További részletek
Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

A 2-es típusú cukorbetegség széles tömegeket érintő népegészségügyi probléma, melynek kezeléséhez a korszerű gyógyszeres és életmódterápiát hívjuk segítségül. De vajon visszafordíthat-e ez az állapot, és van-e remény a teljes gyógyulásra? – többek között erről kérdeztük dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosát.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK