Terhességi cukorbetegség gondozási csomag

Terhességi cukorbetegség gondozási csomag

Módosítva: 2024.09.11 10:39

Várandósság során több probléma is felléphet, mely mind a baba, mind pedig az anya egészségét veszélyeztetheti. Ilyen a terhességi cukorbetegség is, mely a várandósság során diagnosztizált diabéteszt jelenti.

A terhességi diabétesz lehet 1-es és 2-es típusú cukorbetegség. A terhességi cukorbetegség vagy más nevén a gesztációs diabéteses nők esetében gyakrabban léphetnek fel komplikációk.  Megnőhet a HELLP szindróma veszélye, a baba túl nagy súllyal jöhet a világra, valamint fokozódik a vetélés, fejlődési rendellenességek és a koraszülés rizikója is. Éppen ezért a kismamákat kötelező jelleggel szűrik cukorbetegségre, minimum egyszer a terhesség 24-28. hete között, de fokozott rizikó esetén már koraterhességben is indokolt a szűrés elvégzése. Amennyiben kiderül, hogy az anyánál kialakult a terhességi diabétesz, úgy diabetológus és dietetikus felkeresése szükséges a helyes táplálkozás megtanulásához, valamint a szükséges terápia megválasztásához. A terhesség alatt gyakoribb diabetológiai kontroll is szükséges lehet és egyéb kiegészítő vizsgálatok is.  

Cukorbeteg kismama gondozási csomagcukorbeteg kismama gondozás a Cukorbetegközpontban

A Cukorbetegközpontban elérhető cukorbeteg kismama gondozási csomag, melynek keretében nyomon követjük a magzat fejlődését, biztosítjuk a rendellenességek, veszélyeztetettségek és lehetséges szövődmények megelőzését. Figyelemmel kísérjük az anya állapotát.

 

Cukorbeteg kismama gondozási csomag tartalma (áráról érdeklődj a recepción!)

  • első vizit – a terhesség 28. hetében

  • második vizit – a terhesség 32. hetében negyed órás

  • harmadik vizit – a terhesség 36. hetében

  • e-mail értékelés labor eltéréskor,

  • heti 1 e-mail váltás önkontrollos eredményről - ambuláns lapot írjon belőle

  • havi egy 15 perces konzultáció

Kiegészítő laborvizsgálatok – áráról érdeklődj a recepción!

  • labor – 4 alkalommal

    • 3x havi terhességi - vércukor, vizelet, fruktozamin - egy hónapos

    • vércukorterhelés szülés után 6-10 héttel

A jelentkezéssel, részvétellel kapcsolatos információkkal kapcsolatban hívja az alábbi számot: +36 70 409 3141

Központunkban kiemelt figyelmet fordítunk a terhességi cukorbetegséggel élők ellátására, minden magas vércukor értéket mért kismamának 5 munkanapon belül biztosítunk időpontot diabetológus szakorvoshoz!

Hírek

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

A Covid-19 hosszútávú egészségügyi szövődményei a fiatalok körében is igen jelentősek. Egy nagyszabású retrospektív kohorszvizsgálat eredményei most arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett fiatalok körében megnövekedett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa foglalta össze a jelenség hátterében álló okokat.

További részletek
Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

A magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések jól ismert rizikófaktora. Mivel a 2-es típusú cukorbetegséget gyakran kísérik a vérzsírszint kóros értékei, a diabéteszes betegek életkilátásait egyszerre több súlyos rizikótényező is fenyegeti. Prof. Dr. Somogyi Anikó, a Cukorbetegközpont diabetológusa, endokrinológus, lipidológus, zsíranyagcsere-zavarok specialistája a koleszterinszint csökkentésének jelentőségére hívja fel a diabéteszesek figyelmét.

További részletek
Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

A 2-es típusú cukorbetegség széles tömegeket érintő népegészségügyi probléma, melynek kezeléséhez a korszerű gyógyszeres és életmódterápiát hívjuk segítségül. De vajon visszafordíthat-e ez az állapot, és van-e remény a teljes gyógyulásra? – többek között erről kérdeztük dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosát.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK