Mit tervez a Prima Medica Egészséghálózat?

Mit tervez a Prima Medica Egészséghálózat?

cukorbetegkozpont.hu Módosítva: 2020.11.16 13:23

Milyen specialitásokkal várja pácienseit a CukorbetegKözpont, és hogyan alkot szinergiákat a milliárdos árbevételű Prima Medica Egészséghálózat többi központjával? Többek közt ezekre a kérdésekre válaszolt dr. Babai László, a CukorbetegKözpontot is magában foglaló Prima Medica Egészséghálózat alapítója-igazgatója a portfolio.hu-nak.

CukorbetegKözpont – a Prima Medica Egészséghálózat része

- Bár a tavaszi koronavírus járvány a teljes egészséghálózat forgalmát visszavetette, április-májusra ez visszaemelkedett az eredeti forgalom felére, amelynek 40 százaléka távkonzultáció volt. Ebben nagy segítség volt, hogy 2004 óta saját magunk fejlesztjük az informatikai rendszerünket, és pár éve már működik az ügyfélkapu is. Az orvos megírja az ambuláns lapot, ahogy ezt lezárja, a páciens rögtön látja az ügyfélkapujában. Ez fordítva is történhet, amit a páciens feltölt, azt látja a kezelőorvosa. Ez a rendszer internetalapú, otthonról ugyanazt látja az orvos, mintha bent ülne a rendelőben. Júliusban kellett csatlakozni az EESZT-hez, onnantól kezdve működött a receptküldés is – ismerteti dr. Babai László, a CukorbetegKözpontot is magában foglaló Prima Medica Egészséghálózat alapítója-igazgatója.
Ez a lehetőség nagyon fontos és hasznos lehet a cukorbetegeknek is, akik sokszor régóta kezelt, jól ismert páciensek. Ugyancsak sokan választják a központot komplex megoldásaiért, hiszen az alapvető diabetológiai és dietetikai rendelés mellett a CukorbetegKözpontban elérhető például a szöveti cukor monitorozás, az inzulinpumpa terápia, a máj szerkezeti vizsgálat, a fekélykezelés és az életmód orvoslás is.

A teljes cikk itt olvasható:

Koronavírus, egészségügyi törvény, orvosok - Mit tervez a milliárdos árbevételű magánhálózat?

Téma szakértői

Dr. Markotics Attila

Dr. Markotics Attila

traumatológus, rehabilitációs szakorvos
Drégely Anikó

Drégely Anikó

sportdietetikus
Dr. Bibok György

Dr. Bibok György

diabetológus, belgyógyász

Hírek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek
 A diabetes mellitus korszerű terápiája

A diabetes mellitus korszerű terápiája

Január végén rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és a Cukorbetegközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, aktuális témákban. Az alábbiakban az előadások összefoglalója olvasható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK