Infúziós kezelések

Infúziós kezelések

Módosítva: 2023.07.21 09:15

Információk az infúziós kezeléssel kapcsolatban

Infúziós kezelés

Az infúziós kezelés gyógyszerek folyadék formájában, intravénásan történő beadását jelenti, melyet szakorvosi javaslatra tud igénybe venni a Prima Medica Egészségközpontokban.  A kezelés célja, hogy a beteg gyógyulását, a betegség javulását lehetővé tegye a páciens esetében. Az infúziós oldat betegség specifikus hatóanyagokat tartalmaz, így lehetővé téve a hatékony terápiát.

Az infúziós terápiát hatékony fájdalom és gyulladáscsökkentő módszernek tekinti az orvostudomány. Előnye, hogy az alkalmazott gyógyszerek azonnal és veszteség nélkül bekerülnek a szervezetbe. A szájon át történő bevitellel összehasonlítva sokkal intenzívebb az infúziós kezelés hatása.

Thiogamma Turbo-Set oldatos infúzió

A Thiogamma Turbo-Set-et cukorbetegség által előidézett idegkárosodás (polineuropátia) okozta fájdalom és érzészavar (például zsibbadás, égő érzés, bizsergés, viszketés vagy tűszúrásszerű fájdalom) kezelésére használják felnőtteknél (18 éves kor felett).

Ritkán előfordulhat az infúzió adása közben allergiás reakció, kettős látás, ízérzés megváltozása, fájdalom vagy duzzanat az injekció beadásának helyén.

Mit kell magunkkal hozni az infúziós kezelésre?        

A kezelésre az orvos által kiírt infúziós oldatot és a szükséges szerelékeket kell hozni, melyeket gyógyszertárban lehet kiváltani.

FONTOS!

A kiváltott gyógyszereket az infúziós kúra megkezdéséig hűtőszekrényben kell tartani. Ezzel kapcsolatban mindenképpen el kell olvasni az egyes készítmények használati utasítását, valamint az orvossal és a gyógyszerésszel is javasolt egyeztetni.

Hogyan kell felkészülni az infúziós kezelésre?

Infúziós kezelés a Cukorbetegközpontban!

Az infúziós kezelések előtt nem szükséges különösebb előkészület. A rendszeresen szedett gyógyszerek is bevehetők, de erről javasolt egyeztetni a kezelést elrendelő orvossal vagy háziorvossal. A kezelés előtt étkezni és inni is lehet. A kezelés időtartama 45-90 perc között eltérő lehet az alkalmazott terápiától függően. Egy kezeléshez általában 5-10 alkalommal szükséges az infúzió beadása. Ennek gyakoriságát minden esetben a kezelőorvos határozza meg.

A legmegfelelőbb és leghatékonyabb infúziós kombináció összeállítása előtt orvosi vizsgálat elvégzése kötelező!

Hol érhető el az infúziós kezelés?

Az alábbi Prima Medica Egészségközpontokban érhető el infúziós kezelés:

Szakorvos által javasolt infúziós kezelés menete

  • a szakorvosi vizitdíj fizetésével együtt ki kell fizetni a kezelés teljes árát
  • asszisztenseink időpontot foglalnak a kezelésekre és tájékoztatják Önt a kezelés menetéről
  • a szakorvostól kapott receptet ki kell váltani gyógyszertárban az infúziós kezelés előtt
  • érkezéskor a kezelés megkezdése előtt egy fényképes igazolvány bemutatása után ki kell tölteni egy beleegyező nyilatkozatot

Az infúziós kezelést követő teendők

  • A hatóanyagtól függően nem javasolt a gépjárművezetés, erről előzetesen kérje ki a beutaló orvos véleményét!
  • Amennyiben lehetséges, kerülje a balesetveszélyes munkát, mert a beadott gyógyszerek befolyásolhatják az ehhez szükséges képességeket!
  • Amennyiben teheti, töltse pihenéssel a nap hátralévő részét.

Infúziós kezelés

Az infúziós kezelés szabad időpontjairól érdeklődjön a Cukorbetegközpont központi elérhetőségein: +36 70 409 3141

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Téma szakértője

 

Hírek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek
 A diabetes mellitus korszerű terápiája

A diabetes mellitus korszerű terápiája

Január végén rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és a Cukorbetegközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, aktuális témákban. Az alábbiakban az előadások összefoglalója olvasható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK