Mézes sebkezelés

Mézes sebkezelés

Módosítva: 2023.09.29 13:22

Lábszárfekély sikeres, hosszú távú kezelése összetett terápiát igényel, melyben fontos szerepet játszik a megfelelően kiválasztott kötszer, sebkezelési módszer alkalmazása is. Az antibakteriális orvosi méz alapú természetes sebkezelési eljárással a diabéteszes láb gyógyulási folyamata felgyorsítható, segítségével a fertőzések elkerülhetők, a kellemetlen szagok megszüntethetők.

Online Bejelentkezés

Dr. Medgyesy Gábor

Mammut 2.- 1024 Budapest, Lövőház utca 1-5. 5.emelet

Hagyományos méz hatásai, jelentőségemézes sebkezelés

A méz régóta az emberi táplálkozás szerves részét képezi, mára már nem csupán ízletes csemegének számít, hanem gyógyhatással is rendelkezik.

A méz jótékony tulajdonságai közé tartozik:

  • baktériumölő, fertőtlenítő hatással rendelkezik
  • számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz
  • gazdag antioxidánsokban

Orvosi méz jelentősége

Sebkezelési céllal csak a különleges tisztaságú orvosi méz alkalmazása javasolt. Széleskörű orvosi vizsgálatok azt találták, hogy az Új-Zélandról származó Leptospermum (manuka) méz alkalmazásával hatékonyan kezelhetőek a fertőzött sebek, fekélyes sebek már rövid ideig tartó használat után is. 

Mézes sebkezelés előnyeimézes sebkezelés

  • Ozmotikus hatás:  Az orvosi méz az alacsony víztartalmának köszönhetően folyadékot von el a sebágyból, ezáltal segíti az elhalt szövetek leválását és gátolja a baktériumok szaporodását.
  • Antibakteriális hatás: Az orvosi méz antibakteriális környezete a baktériumok széles spektruma ellen hatásos. Rendszeres alkalmazása hozzájárul a fertőzések elkerüléséhez természetes módon.
  • Kellemetlen szagok megszüntetése: Még a nagyon kellemetlen szagú fekélyes sebek esetén is gyors, hatékony szagsemlegesítő hatással rendelkezik.
  • Gyors sebgyógyulás: A méz savas pH-jának köszönhetően gyorsul a sebgyógyulás.

Természetes sebgyógyítás orvosi mézzel

Már az ókorban is ismert volt a méz sebgyógyító hatása, illetve az egyik legfontosabb természetes gyógymód közé tartozott hosszú évszázadokig. Az antibiotikumok elterjedésével a méz sebgyógyító alkalmazása egy időben háttérbe szorult, de az antibiotikum - rezisztens kórokozók ellen hatásosnak bizonyul az orvosi méz alkalmazása a hagyományos antibiotikumokkal szemben. 

Amennyben seb jelenik meg a lábán, és nem gyógyul, mielőbb forduljon szakorvoshoz!

 

Téma szakértője

 

 

Hírek

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

A Covid-19 hosszútávú egészségügyi szövődményei a fiatalok körében is igen jelentősek. Egy nagyszabású retrospektív kohorszvizsgálat eredményei most arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett fiatalok körében megnövekedett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa foglalta össze a jelenség hátterében álló okokat.

További részletek
Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

A magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések jól ismert rizikófaktora. Mivel a 2-es típusú cukorbetegséget gyakran kísérik a vérzsírszint kóros értékei, a diabéteszes betegek életkilátásait egyszerre több súlyos rizikótényező is fenyegeti. Prof. Dr. Somogyi Anikó, a Cukorbetegközpont diabetológusa, endokrinológus, lipidológus, zsíranyagcsere-zavarok specialistája a koleszterinszint csökkentésének jelentőségére hívja fel a diabéteszesek figyelmét.

További részletek
Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

A 2-es típusú cukorbetegség széles tömegeket érintő népegészségügyi probléma, melynek kezeléséhez a korszerű gyógyszeres és életmódterápiát hívjuk segítségül. De vajon visszafordíthat-e ez az állapot, és van-e remény a teljes gyógyulásra? – többek között erről kérdeztük dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosát.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK