Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves doktornő.
Teljesen el vagyok keseredve, mivel 2 es típusú cukorbetegségem van 2006-tól.
Gyógyszerrel kezdték a kezelésemet de most már ott tartok hogy naponta szúrom magamat de nem hogy jobb lenne, hanem évről évre rosszabb.
Nem tudom mi tévő legyek, ebben kérném az ön segítségét.
Pedig oda figyelek az étkezésre is ahogy csak tudok, de sajnos nem javulok. Attól tartok hogy a nem megfelelő kezelést kapom.Jelenleg a meforal 1000mg 2X1 és a suliqua SoloStar 100 egység/ml+33ug/ml este 28 egység. Korábban szedtem a velmetia 1000mg és a bazalt inzulint, ami jó volt csak sokat híztam tőle.
Köszönöm mi előbbi válaszát.
Kovács Lászlóné Judit
Nyíregyháza.
Kedves Judit !

A cukorbetegség ha hosszú évek óta fennáll, mivel a hasnyálmirigy sejtek folyamatos lassú csökkenése okozza, kombinált kezelést igényel. A diéta és gyógyszeres kezelés eredményeként a normál vércukorszint biztosítása a cél. A cukorbetegség nem múlik el, csak karban lehet tartani. Emiatt a diéta pontos betartása és a rendszeres, napi 30 perces mozgás szükséges.

A cél hogy éhomi értékei 6,0 mmol/l körül legyenek étkezés után másfél órával nem haladják meg a 9,0 mmol/l-t. Az inzulin mellékhatásaként jelentkezhet testsúly növekedése, de Siliqua mellett nem szokott fellépni.

Üdvözlettel:
dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

A Covid-19 hosszútávú egészségügyi szövődményei a fiatalok körében is igen jelentősek. Egy nagyszabású retrospektív kohorszvizsgálat eredményei most arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett fiatalok körében megnövekedett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa foglalta össze a jelenség hátterében álló okokat.

További részletek
Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

A magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések jól ismert rizikófaktora. Mivel a 2-es típusú cukorbetegséget gyakran kísérik a vérzsírszint kóros értékei, a diabéteszes betegek életkilátásait egyszerre több súlyos rizikótényező is fenyegeti. Prof. Dr. Somogyi Anikó, a Cukorbetegközpont diabetológusa, endokrinológus, lipidológus, zsíranyagcsere-zavarok specialistája a koleszterinszint csökkentésének jelentőségére hívja fel a diabéteszesek figyelmét.

További részletek
Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

A 2-es típusú cukorbetegség széles tömegeket érintő népegészségügyi probléma, melynek kezeléséhez a korszerű gyógyszeres és életmódterápiát hívjuk segítségül. De vajon visszafordíthat-e ez az állapot, és van-e remény a teljes gyógyulásra? – többek között erről kérdeztük dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosát.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK