Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Udvozlom! En egy olyan kerdessel fordulok onhoz, hogy egy 20 eves lany vagyok es rendszeresen tapasztalom hogyha csak keveset eszem delelott pl 2 szelet piritos del egy korulre olyan szinten leszek rosszul hogy remegnek a vegtagjaim cso latasom lesz es hanyingerem volt mikor ket peksuti utan egy nagyobb domboldalra felmasztam majdnem elajultam elkenten beszeltem es csak akkor lettem jobban ha ettem.. alapjaraton van egy irritabilis bel szindromam.. elofordul hogy nem nagyon eszem.. lehet esetleg ennek az oka hogy alapjaraton energia szegenyen taplalkozom? Vagy lehet alkati esetleg valami komolyabb problemara is gondolnom kell es mindenkeppen forduljak orvoshoz? Barhanszor mertek vervetelnel ehgyomri vercukrot mindig 4,7 volt, elegge aggodom a problema miatt folyamatosan van nalam mindig valami cukros etel pont ezert.. es alapjaraton csak szinte magas szenhidrattartalmu eteleket eszem kulonben rosszul vagyok peksutiket pizzat stb.. de ha pl napkozben jol bekajalok es akkor mondjuk delutantol nem eszem ejszaka valameddig akkor nem leszek rosszul, valaszat elore is koszonom!
Kedves Renáta !

Panaszai alapján inzulin rezisztenciára gondolok.
Ennek megállapításához vércukor terhelés és inzulin szint mérésre van szükség. ( éhomi ,60,120, perc )
Amennyiben itt van eltérés, kérem forduljon diabetológushoz.

Üdvözlettel:

Dr. Porochnavecz Marietta
belgyógyász- diabetológus
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek
 A diabetes mellitus korszerű terápiája

A diabetes mellitus korszerű terápiája

Január végén rendkívül magas színvonalú szakmai napon vehettek részt mindazok, akik ellátogattak a Prima Medica Egészséghálózat és a Cukorbetegközpont eseményére, amelyen a szakma jelentős képviselői osztották meg tudásukat, tapasztalataikat fontos, aktuális témákban. Az alábbiakban az előadások összefoglalója olvasható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK