A cukorbetegség megfelelő kezelése kizárólag a vércukorértékek folyamatos nyomon követésével lehetséges. A szöveti cukormonitorozás nemcsak a napi többszöri szúrások alól menti fel a betegeket, hanem egyúttal egy olyan eszközt is ad a kezükbe, amely folyamatos és pontos információt nyújt a vércukorszint változásairól, és segítségével betegségük természetét is jobban megérthetik – mutat rá dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa.
A CGM (continuous glucose monitor) technológia folyamatos bepillantást nyújt a vércukorháztartás alakulásába, és a cukorcsúcsok is könnyebben tetten érhetőek lesznek akár a diabéteszes kismamák számára is – avatott be bennünket dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa, szöveti cukormonitorozás specialistája a GDM-es várandósok szöveti glükózszenzor használatának előnyeibe, és egyúttal ismertette a szenzoros technológiához kapcsolódó, a szorosabb vércukorkontrollt elősegítő paramétereket is.
A metformin széles körben használt gyógyszer a 2-es típusú cukorbetegség, az IR, valamint a prediabetes kezelésében, és ez az egyetlen szájon át szedhető vércukorszint-csökkentő gyógyszer, melynek alkalmazása a várandósság idején bizonyos esetekben engedélyezett. A hazai gyakorlat egyelőre nem támogatja a GDM-es kismamák metforminkezelését, ám dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa arra is felhívja a figyelmet, hogy e tekintetben is fontos a személyre szabott kezelés.