Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Talliton gyógyszer felvitte a vércukromat. Gyakorlatban is kipróbáltam 6 hétig BETALOC gyógyszert szedtem ,Akkor a vércukrom 5-6 között volt. A TALLITON szedése után 9-9,1 re emelkedett. A Talliton tájékoztatója írja hogy ennek a gyógyszernek a szedése megemeli a vércukrot előhozza a rejtett cukorbetegséget. Mit tegyek most?
Kedves Károly !

Nem értem, hogy miért csak a karvedilol (Talliton )mellett jelentkeznek ezek a vércukor emelkedések és a Betaloc mellett nem, mert hasonlóan a többi béta-receptor-blokkolóhoz ( ilyen a Betaloc is ),a karvedilol ( Talliton ) esetenként ronthatja a glikémiás kontrollt, vagy elfedheti az akut hypoglycaemia ( alacsony vércukorszint) korai jeleit diabetes mellitusban szenvedő betegek esetében. Ezért fokozott óvatosság javasolt , illetve gyakori vércukorszint-ellenőrzésre van szükség.
Egyéb béta-receptor-blokkolókhoz ( ide tartozik a Betaloc is ) hasonlóan lehetséges, hogy a látens diabetes manifesztálódik, illetve a a meglevő diabetes romlik a karvedilol-kezelés során Krónikus szívelégtelenségben szenvedő diabeteses betegek esetében a karvedilol esetenként ronthatja a vércukor értékeket.

Amennyiben inzulin vagy oralis antidiabetikumokat kap, akkor a beta blokolók fokozhatják az inzulin és az orális antidiabetikumok vércukorszint-csökkentő hatását. A hypoglycaemia jeleit (különösen a tachycardiát) a karvedilol elfedheti, vagy csökkentheti. Így inzulin-, vagy orális antidiabetikum-kezelés alatt álló betegeknél a vércukor szintet rendszeresen ellenőrizni kell.

Kérem feltétlenül beszélje meg ezt a problémát kezelő orvosával.

Üdvözlettel:
Dr. Porochnavecz Marietta
diabetológus- belgyógyász
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

Hogyan függ össze a cukorbetegség és az elhízás a szív és vese egészségével?

A cukorbetegek (főként a 2-es típusú diabétesz esetén) jelentős része túlsúllyal, elhízással is küzd, és ha más értékeiket is ellenőrzik, gyakran kiderül, hogy magas vérnyomásuk, emelkedett vérzsírszintjeik is diagnosztizálhatók. Ez együttesen képezi a metabolikus szindrómát, amely elsősorban a szív-érrendszer veszélyezteti. A szívbetegségek azonban a vesére is hatnak, méghozzá negatívan. De vajon mi lehet ennek a bonyolult összefüggésrendszernek az eredője és a megoldása? Mit jelent a kardiorenális metabolikus szindróma és hol a szerepe ennek kezelésében a diabetológusnak? Erre a kérdésre adott választ dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa.

További részletek
Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

Terhességi cukorbetegség? A CGM hasznos kiegészítése lehet a vércukormérésnek

A tévhitekkel ellentétben a terhességi cukorbetegség nem csak a már korábban is elhízással élő kismamáknál alakulhat ki, hiszen számos más rizikófaktor ismert ebből a szempontból. A kezelés azonban minden esetben elengedhetetlen és elsősorban életmódbeli, másodsorban inzulinos megoldást igényel. Mindkét kezelési formánál erős támpontot jelenthet a szöveti cukormonitorozás a vércukorértékek szoros követéséhez, amely egy nagyszerű kiegészítés lehet az ujjbegyes mérésekhez. Erről a lehetőségről beszélt dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukormonitorozás specialista.

További részletek
Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Így lehet visszafordítani az inzulinrezisztenciát

Az inzulinrezisztencia napjaink egyik legjelentősebb egészségügyi kihívása, amely nemcsak önálló problémát jelent, hanem nagymértékben növeli a 2-es típusú cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a zsírmáj, valamint a neurodegeneratív kórképek – például az Alzheimer-kór – és az elhízással összefüggő daganatok kialakulásának esélyét. Dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus szakorvosa hangsúlyozza, hogy megfelelő szakmai támogatással és kitartással az állapot kedvezően befolyásolható, sőt akár vissza is fordítható.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK