Mediterrán babsaláta quinoával

Mediterrán babsaláta quinoával

Drégely Anikó Módosítva: 2022.02.22 14:29

Hozzávalók (2 adagra)

 

  • 1 fej lilahagyma
  • 70 g quinoa   
  • 100 g konzerv kukorica (hozzáadott cukor mentes)
  • 300 g konzerv fehérbab
  • 1 ek. olívaolaj
  • 2 ek. minőségi paradicsompüré
  • olivabogyó ízlés szerint
  • frissen őrölt fekete bors
  • marék friss bazsalikom levél

                                                  

Elkészítés

Forrósítsuk fel az olajat egy serpenyőben, majd pároljuk meg benne az apróra vágott hagymát. Adjuk hozzá a babot, kukoricát, a paradicsom szószt, az olivabogyót és keverjük össze. Hintsük meg ízlés szerint őrölt fekete borssal, majd vegyük le a tűzhelyről. Szórjuk rá az aprított bazsalikom leveleket, majd hagyjuk állni egy kis ideig.

 

Amíg az ízek összeérnek, a quinoát főzés előtt alaposan öblítsük le, különben az elkészülő ételnek enyhén kesernyés íze lehet. Majd forrásban lévő vízben kb. 15-20 perc alatt főzzünk puhára a szárazon kimért quinoát.

 

Végül a babasalátát tálaljuk az elkészült körettel. 

Tápanyagtartalom 

Egy adag babsaláta körettel 55 gramm szénhidrátot, és 12,8 gramm rostot tartalmaz. 

Téma szakértője

Kapcsolódó oldalak

Hírek

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

Koronavírusból cukorbetegség: veszélyben az elhízott tizenévesek?

A Covid-19 hosszútávú egészségügyi szövődményei a fiatalok körében is igen jelentősek. Egy nagyszabású retrospektív kohorszvizsgálat eredményei most arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett fiatalok körében megnövekedett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa foglalta össze a jelenség hátterében álló okokat.

További részletek
Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

Magas koleszterinszint: miért baj a cukorbetegeknél?

A magas koleszterinszint a szív- és érrendszeri megbetegedések jól ismert rizikófaktora. Mivel a 2-es típusú cukorbetegséget gyakran kísérik a vérzsírszint kóros értékei, a diabéteszes betegek életkilátásait egyszerre több súlyos rizikótényező is fenyegeti. Prof. Dr. Somogyi Anikó, a Cukorbetegközpont diabetológusa, endokrinológus, lipidológus, zsíranyagcsere-zavarok specialistája a koleszterinszint csökkentésének jelentőségére hívja fel a diabéteszesek figyelmét.

További részletek
Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

Visszafordítható-e a 2-es típusú cukorbetegség?

A 2-es típusú cukorbetegség széles tömegeket érintő népegészségügyi probléma, melynek kezeléséhez a korszerű gyógyszeres és életmódterápiát hívjuk segítségül. De vajon visszafordíthat-e ez az állapot, és van-e remény a teljes gyógyulásra? – többek között erről kérdeztük dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosát.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK