Sajtos quinoa szelet

Sajtos quinoa szelet

cukorbetegkozpont.hu Módosítva: 2022.03.22 11:22

cukormentes - gluténmentes -laktózmentes

Hozzávalók (10 szelethez)

  • 100 g quinoa
  • 1 db paradicsom
  • 2 db tojás
  • 1 teáskanál olívaolaj
  • ½ csomag sütőpor
  • 80 g light trappista sajt/laktózmentes sajt
  • 1 evőkanál lenmagpehely
  • fűszerek: só, bors, bazsalikom, oregánó
  • 4 gerezd fokhagyma

 

Elkészítés:

A quinoát kétszer annyi sóval, borssal ízesített vízben feltesszük főni. Közben a paradicsomot apró kockákra vágjuk, fokhagymanyomón átnyomjuk fokhagymagerezdeket és egy teáskanálni olíva olajon, alacsony hőfokon pirítjuk őket.

 

Amikor megfőtt a quinoa belekeverjük a paradicsomot és a hagymát, majd hagyjuk kihűlni. Közben lereszeljük a sajtot, felverjük a tojást és ízesítjük fűszerekkel. Amikor kihűlt a quinoa hozzáteszünk egy evőkanál lenmagpelyhet. A tojásba belekeverjük a sütőport, hozzáöntjük a quinoához és összedolgozzuk őket.

 

Egy közepes méretű tepsibe sütőpapírt helyezünk, majd egyenletesen vékonyan eloszlatjuk benne a masszát. Előmelegített sütőben 150°C-on kb. 15 percig sütjük, majd ráhelyezzük a sajtot és tovább sütjük még kb. 5 percig. Mielőtt felszeleteljük, hagyjuk kicsit kihűlni. Tálalhatjuk önmagában, különféle mártogatóssal vagy akár pizza alapjaként is szolgálhat.

 

Tápanyagtartalom (1 szelet)

  • Energia: 88 kcal
  • Fehérje: 6 g  
  • Zsír: 4 g 
  • Szénhidrát: 8 g 

Téma szakértői

Szarka Dorottya

Szarka Dorottya

dietetikus
Vajdovich Dorottya

Vajdovich Dorottya

dietetikus, Okleveles táplálkozástudományi szakember Msc
Varga Dóra

Varga Dóra

vezető dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember MSC

Kapcsolódó oldalak

Hírek

Kevesebb szúrással is pontos képet kaphat vércukorháztartásáról

Kevesebb szúrással is pontos képet kaphat vércukorháztartásáról

A cukorbetegség megfelelő kezelése kizárólag a vércukorértékek folyamatos nyomon követésével lehetséges. A szöveti cukormonitorozás nemcsak a napi többszöri szúrások alól menti fel a betegeket, hanem egyúttal egy olyan eszközt is ad a kezükbe, amely folyamatos és pontos információt nyújt a vércukorszint változásairól, és segítségével betegségük természetét is jobban megérthetik – mutat rá dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa.

További részletek
Szöveti cukormonitorozás: ezekre az értékekre figyeljen a diabéteszes kismama

Szöveti cukormonitorozás: ezekre az értékekre figyeljen a diabéteszes kismama

A CGM (continuous glucose monitor) technológia folyamatos bepillantást nyújt a vércukorháztartás alakulásába, és a cukorcsúcsok is könnyebben tetten érhetőek lesznek akár a diabéteszes kismamák számára is – avatott be bennünket dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa, szöveti cukormonitorozás specialistája a GDM-es várandósok szöveti glükózszenzor használatának előnyeibe, és egyúttal ismertette a szenzoros technológiához kapcsolódó, a szorosabb vércukorkontrollt elősegítő paramétereket is.

További részletek
Szedhet-e metformint a cukorbeteg kismama?

Szedhet-e metformint a cukorbeteg kismama?

A metformin széles körben használt gyógyszer a 2-es típusú cukorbetegség, az IR, valamint a prediabetes kezelésében, és ez az egyetlen szájon át szedhető vércukorszint-csökkentő gyógyszer, melynek alkalmazása a várandósság idején bizonyos esetekben engedélyezett. A hazai gyakorlat egyelőre nem támogatja a GDM-es kismamák metforminkezelését, ám dr. Para Györgyi, a Cukorbetegközpont diabetológus, belgyógyász szakorvosa arra is felhívja a figyelmet, hogy e tekintetben is fontos a személyre szabott kezelés.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK